Skrátka espresso. Na nič iné sa ani nehráme

Skrátka espresso. Na nič iné sa ani nehráme…

Espresso má svoju nespochybniteľnú históriu a jedná sa o celosvetovo známy nápoj, ktorého sa denne predajú stovky miliónov. Ďaľšie milióny predstavujú mliečne pochúťky ako capuccino alebo latte macciato, ktorých základom je taktiež espresso. Rovnako ako všetko tak aj espresso sa mení a prispôsobuje dobe.  Donedávna bolo espresso známe ako silný horký kávový extrakt. Avšak moderné ponímanie espressa pozná  aj chute, ktoré neboli vôbec typické pre tento nápoj. Chuť ovocia a kvetov doplnená sladkým karamelom alebo mliečnou čokoládou, všetko toto okorenené exotickými chuťami a vôňami veľkých diaľav. Jednoducho moderné espresso je paleta chutí a vôní, ktoré sa dajú objavovať aj tam, kde si ich donedávna nikto nevedel ani predstaviť.

2x

Moderné espresso?

Espresso zažilo svoju zmenu  príchodom tzv. tretej vlny, ktorá priniesla veľké zmeny a boom hlavne pre alternatívne prípravy káv. Skĺbením týchto trendov je moderné espresso, ktoré síce je stále tým koncentrovaným extraktom, ale už obohatené chuťami a vôňami a pri svojej veľkosti ideálne na rýchle osvieženie pre zvyšok dňa.

A cup of coffe espresso on white

Aj my sme to moderné espresso

Naša pražiareň Fine Coffee SK sa práve z týchto dôvodov rozhodla svoje kávy a celé svoje zameranie smerovať k modernému ponímaniu espressa. Tým nechcem povedať, že z našej kávy sa nedá pripraviť nejaký ten “filter”,  ale nieje to naším cieľom a ani praženie na  Full City stupeň nie je to pravé  pre tento účel. Pre nás je espresso práve tou plejádou farebných pocitov na jazyku, ktorá na seba bráva rôzne podoby. Citrusy, jabĺčka, višne, marcipán, kakao, mliečna čokoláda, mandle a veľa ďalších chutí je v našej šálke úsilia a smerovania. Presne toto je našim cieľom a zameraním, ukázať že aj v espresso nápojoch sa dá priniesť niečo nové, niečo čo ešte dlho bude doznievať na Vašich chuťových pohárikoch. Niečo čo z kávy robí príjemnú závislosť. Životný stýl.  Niečo čo spája ľudí, čo robí deň krajším a večer sladším.

 

Fine Coffee SK – vaša lokálna pražiareň kávy

Pridaj komentár