o nás

Sme malá lokálna pražiareň s individuálnym prístupom ku káve aj zákazníkovi.

Kávu pražíme jeden až dva krát do týždňa aby sme zabezpečili jej čerstvosť. Keď si vyberiete ktorú koľvek z ponuky, máte istotu, že ju dostanete vždy čerstvú maximálne pár dní po upražení (káva po upražení sa potrebuje “vydýchať” čiže zbaviť prebytočného CO2 čo v praxi znamená cca. 3-5 dní) Kávu si môžete nechať poslať poštou alebo si ju vyzdvihnúť osobne buď v pražiarni vo Vlčanoch alebo v Trnave.

Môj/Náš príbeh:

Naša pražiareň kávy Fine Coffee SK vznikla spojením dvoch záľub – praženie kávy a espresso.

Najskôr to začalo snahou dopracovať sa k obstojnému espresso nápoju v domácich podmienkach kde ale veľmi rýchlo prišlo vytriezvenie v podobe bežne kupovanej kávy v obchodoch.

V mojom prípade teda nasledovalo celkom logicky hľadanie kávy vhodnej kvality a hlavne dostupnej aj finančne. Avšak v tých časoch (rok 2007-2008) bolo skutočných pražiarní kávy len minimum a vtedy vznikla myšlienka pražiť si kávu sám pre svoju spotrebu.

Začalo to malou 250g pražičkou, ktorá sa pre mňa stala nástrojom učenia a experimentovania. Praženie ma uchvátilo natoľko, že som začal moju praženú kávu formou osvety ponúkať medzi moju rodinu a známych. Keďže ich reakcie boli pozitívne, vznikla myšlienka otvoriť lokálnu pražiareň kávy v mieste môjho bydliska a rozšíriť túto záľubu aj mimo moju rodinu a známych.

Na jeseň 2014 sa mi podarilo zakúpiť staršiu 3kg plynovú pražičku kávy, ktorá prešla nutnou údržbou a vylepšeniami. Po krátkom ale intenzívnom zoznamovaní som sa rozhodol za pomoci rodiny a priateľov otvoriť Lokálnu pražiareň kávy FINE COFFEE SK

Kávu pražíme jeden až dva krát v týždni z dôvodu zachovania jej čerstvosti. Stupeň praženia Full city je vhodný na prípravu espresso kávy, avšak stále si káva zachováva jej špecifické chute a vône.

Kávu ako surovinu používame jednodruhovú arabiku prípadne výberovú arabiku (Speciality Grade). Každý druh kávy pražíme individuálne s ohľadom na charakteristiku danej odrody, ktorú sa snažíme zachovať.

Ak teda hľadáte kávu vhodnú do vašej kaviarne, firmy alebo domov… ste na správnej adrese www.finecoffee.sk

 

prazenie